top of page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заклад дошкільної освіти «Барвінок» перебуває в складі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» с. Річиці , відкритий у 1997 р. До 2010 року в ДНЗ функціонувало 2 групи зі списковим складом 42-45 дітей.

Режим роботи установи – 9 год у день. Навчальний рік у дошкільному підрозділі триває з1 вересня й закінчується 31 травня наступного року, з 1 червня по 31 серпня триває оздоровчий період.

Дошкільний підрозділ «Барвінок» має достатню матеріальну базу, необхідну для здійснення освітньої роботи. Групові та спальні кімнати, роздягальні та кімнати гігієни обладнані відповідно до санітарних норм перебування в ЗДО дітей раннього та дошкільного віку.

Протягом останніх років контингент дітей постійно збільшується . Існує черговість на влаштування дітей у садок.

З прийняттям Закону України „Про дошкільну освіту” та розробку „Державної Програми розвитку освіти” значно поліпшився стан у сфері дошкілля, зокрема зупинено скорочення дитячих садків, розширено мережу груп , запроваджено додаткові освітні послуги. У нашому закладі в жовтні 2010 р. було відкрито нову групу для дітей молодшого віку.

Згідно наказу Міносвіти і науки України №1015 від 04.11.2010р. «Про затвердження Типових штатних нормативів ДНЗ» дошкільний підрозділ кадрами повністю укомплектований. Кадровий склад включає :

- 5 вихователів;

- 1 музичний керівник;

- 1 практичний психолог;

- 1 логопед

- 6 чоловік обслуговуючого персоналу ( медсестра, кухар, машиніст із ремонту та прання білизни, помічники вихователя.)

Рівень майстерності вихователів високий. У дошкільному підрозділі «Барвінок» налічується 5 вихователів . Всі вихователі мають вищу педагогічну освіту.

Функціонування дошкільного закладу регламентується нормативно-правовими актами, зокрема: Законом України “Про дошкільну освіту“, Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, наказами Міністерства освіти і науки України від 24.04.2003 № 257 “Про затвердження Примірного статуту дошкільного навчального закладу”, від 28.10.2008 № 985 «Про затвердження Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах», інструктивно-методичними листами: «Про режим роботи дошкільних навчальних закладів» (від 24.01.2007 № 1/9-36), «Про організацію обліку дітей дошкільного віку» (від 07.05.2007 № 1/9-263), «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» (від 04.10.2007 № 1/9-583), «Про проведення державної атестації дошкільних навчальних закладів» (від 27.11.2007 №1/9-711), «Про здійснення соціально-педагогічного патронату» (від 17.12. 2008 № 1/9-811); Базовий компонент дошкільної освіти в Україні, Коментар до Базового компоненту дошкільної освіти, освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» ; статутом НВК та річним планом роботи дошкільного підрозділу.

Упродовж 2017-18 навчального року дошкільний підрозділ працює за освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина» . Навчальний план складений на основі програм, що забезпечують всебічний розвиток особистості дитини згідно з Законом України „Про дошкільну освіту”, Базового компонента дошкільної освіти в Україні, освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» . Освітній процес у дошкільному підрозділі здійснюється за пріоритетними напрямами роботи, які сприяли здійсненню системного підходу до формування цілісної дитячої особистості за лініями розвитку та сферами життєдіяльності. У садку створені сприятливі умови для оздоровлення та загартування дитячого організму.

У 2017-2018 навчальному році зусилля колективу спрямовані на реалізацію завдань державної освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» згідно завдань річного плану:

1. Сприяти розвитку пізнавально-психічного процесу, удосконаленню координації рухів, емоційно-вольової сфери, естетичного смаку через різні види конструювання згідно з вимогами базової програми .

2. Поглиблено працювати над впровадженням сучасних технологій екологічного виховання.

3. Продовжувати удосконалювати роботу щодо національно-патріотичного виховання.

4.продовжувати роботу з налагодження тісної взаємодії з родинами щодо надання якісної дошкільної освіти.

Всі ці завдання реалізуються у різних формах методичної роботи : на семінарських заняттях, педрадах, відкритих переглядах занять, вивчаються під час тематичних перевірок.

Основною формою організованої навчальної діяльності дітей дошкільного віку в нашому закладі залишаються заняття . Вихователі проводять заняття індивідуальної та групової форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові та інші.

На чільне місце у процесі роботи вихователі садка ставлять особистісно – орієнтований підхід, коли в центрі освітньо –виховного процесу стоять інтереси дитини, охорона і зміцнення її здоров’я як психічного, так і фізичного. Практичним психологом Романюк І. В. проводяться заняття з корекційно- відновлювальної роботи з дітьми. Логопед Пекун І.І. також постійно займається з дітьми старшої та середньої груп, які направлені на корекцію мовлення .

З метою виховання здорового способу життя дітей та зміцнення їхнього здоров’я колективом напрацьована і втілюється в роботу ціла оздоровча система: ранкова гімнастика під музичний супровід, фізкультурні заняття, фізкультхвилинки, гімнастика пробудження, загартовуючі процедури, прогулянки та рухливі ігри в приміщенні та на прогулянці.

Упродовж навчального року в закладі проводилися цікаві свята та розваги: Осіннє свято, Новорічні та Різдвяні ранки , Свято Миколая, Мамине свято, Великдень, спортивні ігри та розваги ( “Веселі старти”, “Проводи зими”), тематичні дні.

Педагогічний колектив плідно працює з батьками. Створені і постійно діють батьківські комітети вікових груп. Батьки є активними учасниками освітнього процесу, а саме: свят та розваг, конкурсів на різну тематику. Надають матеріальну допомогу.

Вся медична робота в закладі спрямована на зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, як того вимагає Закон України „Про дошкільну освіту”. Санітарно-гігєнічні умови дошкільного закладу на належному рівні. В установі проводяться всі необхідні профілактичні заходи:

- контролюється виконання санітарно-гігієнічних норм працівниками на всіх ділянках роботи;

- проводиться щоденний огляд дітей під час прийому в садочок;

- розроблена тематика для медико-педагогічних нарад, консультацій.

У дошкільному підрозділі постійно проводяться загартовуючі процедури. Протягом дня підтримується рухова активність дітей. Проводяться „Дні здоров’я”, спортивні розваги. У навчальні заняття вводяться фізкультхвилинки. Влітку проводяться оздоровчі заходи, які полягають у забезпеченні повноцінного харчування, проведенні занять та розваг на свіжому повітрі.

Належний рівень організації харчування є також дуже важливою умовою комфортного перебування дітей у закладі. Питанню якісного харчування приділяється особлива увага. Постійний контроль за правильною організацією харчування здійснюється медичною сестрою. Усі продукти харчування, що надходять до садка , відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості. Кожен місяць визначається хімічний склад та енергетична цінність продуктів для визначення калорій, які споживають діти.

Харчування триразове. Вартість харчування на один день становить 14грн. на дитину. У зв’язку з збільшенням цін на продукти і не до фінансування норми харчування виконуються на 53-60% . Скарг на якість приготування їжі, порушень графіку видачі їжі не було.

Працівники дошкільного підрозділу два рази на рік проходять медичне обстеження .

Для дотримання санітарно-гігієнічних норм закуповуються дезактин, миючі засоби та медикаменти першої допомоги , однак у недостатній кількості, менше норми їх використання.

Не можна обійти увагою велику спонсорську та батьківську допопомогу :

- проведена заміна 14 вікон;

- придбано килим для старшої групи ;

- придбано сканер та принтер;

- проведено поточний ремонт груп ;

- проведено поточний ремонт кабінету медичної сестри;

- пофарбовано інвентар на майданчиках;

- придбано кухонний інвентар ;

- придбано тюль в спальню середньої групи;

- куплено ігрові меблі для дітей;

- організовано придбання гімнастичних стінок;

- у кожній групі з допомогою батьків придбано ігровий, розвивально-дидактичний матеріал та ін.

Це все свідчить, що ми не лише чекаємо на фінансування з бюджету, але й стараємося залучати додаткові кошти для підтримки роботи і розвитку закладу.

Наш педколектив

  • Самарчук Г.І.

  • Михальчук А.М.

  • Будік А.В,

  • Лагодюк С.С.

  • Токарський С.М.

 

 

 

1327178582524690039_2.jpg
Brown Modern Fauget Education Youtube Banner.png
3.jpg
1.jpg
2.jpg
Бежевий Пастельний Естетичний Фото Колаж Інстаграм Історія.png
bottom of page