Дистанцiйне навчання — це форма навчання з використанням комп’ютерних і телекомунiкацiйних технологiй, якi забезпечують iнтерактивну взаємодiю викладачiв та студентiв на рiзних етапах навчання i самостiйну роботу з матерiалами iнформацiйної мережi.
-
Методичні рекомендації "Організація дистанційного навчання в школі" тут
-
ДЕЯКІ ПИТАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ (ЗАРЕЄСТРОВАНО В МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ №941/35224 ВІД 8 ВЕРЕСНЯ 2020 РОКУ) ТУТ
-
Асинхронний режим – це коли взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання здійснюється із затримкою в часі. При чому застосовуються інтерактивні освітні платформи, електронна пошта, форуми, соціальні мережі тощо.
-
Для організації навчання в асинхронному режимі вчитель надає учням для опрацювання різноманітні навчальні матеріали (відео та аудіо, презентації, віртуальні музеї та бібліотеки тощо) та завдання для перевірки і оцінювання знань. Учні вивчають та виконують завдання у зручний для себе час, у власному темпі та комунікують із вчителем різними способами.
-
Синхронний режим – це взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання, під час якої учасники одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції. Інакше кажучи, це безпосередня взаємодія вчителя та учнів у режимі реального часу під час відеозв’язку – “прямий ефір”. Учні бачать і чують свого педагога й можуть одразу поставити запитання, коли щось незрозуміло. Зазвичай – це онлайн уроки. Нагадуємо, що не менше 30% навчального часу організовується в синхронному режимі.
-
Існують певні вимоги, скільки часу діти різного віку можуть безперервно працювати з технічними засобами під час уроку, щоб не завдавати шкоди здоров’ю. Ці вимоги сформульовані, зокрема, у новому Санітарному регламенті:
-
для учнів 1 класів — не більше 10 хвилин;
-
для учнів 2 — 4 класів — не більше 15 хвилин;
-
для учнів 5 — 7 класів — не більше 20 хвилин;
-
для учнів 8 — 9 класів — 20 — 25 хвилин.
-
При здвоєних навчальних заняттях для учнів 10 — 11(12) класів — не більше 25 — 30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15 — 20 хвилин на другому навчальному занятті.
-
Також під час онлайн уроку, коли діти нерухомо сидять біля екрана, вчитель має не забувати про чергування розумової активності з фізичною, пропонуючи учням руханки та ігри, проводячи гімнастику для очей. Увага! Збільшена тривалість уроків під час онлайн-навчання
-
В умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:
1-2 класів - 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3 - по 20 хвилин;
3-4 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 30 хвилин, або 4 - по 20 хвилин;
5-6 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 35 хвилин, або 4 - по 25 хвилин;
7-9 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 40 хвилин, або 4 - по 30 хвилин, або 5 - по 25 хвилин;
10-11 класів - 3 навчальних занять по 45 хвилин або 4 - по 35 хвилин, або 5 - по 30 хвилин, або 6 - по 25 хвилин.
Шановні учасники освітнього процесу!
З 1 вересня в Річицькому ліцеї Забродівської сільської ради розпочинається новий навчальний рік.
Хочу поінформувати вас про основні його особливості.
- До того часу, поки військово-цивільна адміністрація не прийме іншого рішення, освітній процес у нашому ліцеї буде відбуватися у дистанційній формі з використанням можливостей електронного щоденника "Нові Знання"
- Усі класи в дистанційному форматі навчатимуться в одну зміну.
- На час оголошення повітряної тривоги, уроки призупинятимуться.
- Уроки проходитимуть як у синхронному так і в асинхронному форматі, оскільки Санітарний регламент передбачає певні обмеження щодо перебування учнів перед монітором гаджетів.
- Звертаю увагу усіх батьків та учнів, що відсутність учнів на уроках протягом 10 днів, без поважної причини, тягне за собою адміністративну відповідальність (відсутність учнів фіксуватиметься у класних журналах на кожному уроці).
- Інформую також, що усі учасники освітнього процесу (батьки і учні) отримають логіни та паролі для доступу до електронних класних журналів, щоденників (якщо не отримали або загубили, звертайтеся до класних керівників)
Успіхів!!!
Директорка Річицького ліцею Трофімук В.А.