Відповідно до плану роботи освітнього закладу на 2022-2023 навчальний рік та з метою забезпечення умов для життєвого і професійного самовизначення старшокласників, формування готовності до свідомого вибору і оволодіння майбутньою професією в ліцеї проведено Тиждень профорієнта-ції.
Педагогічний колектив заздалегідь здійснив підготовчу роботу щодо проведення заходів Тижня профорієнтації: були призначені відповідальні особи, опрацьовані методичні рекомендації УІРО щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які здійснюють профорієнтаційну ро-боту у закладах загальної середньої освіти, в тому числі з учнями з ООП, за-тверджені плани виховних заходів, забезпечений належний психолого-педагогічний супровід та інформаційна підтримка.
Протягом тижня педагоги допомагали старшокласникам обрати майбут-ню професію, а решті здобувачів освіти визначитись, яка із професій підходить їм найбільше та за якими спеціальностями майбутнє.
Класні керівники із здобувачами освіти 10-11 класів провели інфор-маційно-роз’яснювальну роботу щодо світу професій та потреб сучасного ринку праці, розширення кругозору ліцеїстів щодо змісту і вимог професії до людини, значимості правильного вибору професії на подальше життя, ознайомили здобувачів освіти з основними правилами та типовими помилка-ми при виборі професії. Здобувачі освіти 11 класу долучилися до Всеукраїнського онлайн уроку з профорієнтації, який транслювали в рамках марафону Єдині новини та переглянули відео про НМТ 2023.
Класним керівником 9 класу був проведений круглий стіл «Тренди, які визначатимуть світ праці 2023 року?». Під час, якого здобувачі освіти зроби-ли огляд найзначніших трендів у різних галузях та окреслили головні напрямки у розвитку професій майбутнього. Зокрема, розглянули основні тенденції у сфері технологій та їх роль у майбутньому.
Вагомий внесок у підвищення якості профорієнтаційної роботи з учнями зробила практичний психолог ліцею, яка провела психологічний тренінг для майбутніх випускників «Як визначити свої професійні можливості, щоб відповідати вимогам обраної професії», допомогла їм розробити та про-аналізувати формула «хочу-можу-треба» та із здобувачами освіти початкових класів провела проект-дослідження «Професії, які рятують».
В батьківських чатах у Vіber класні керівники 9-11 класів поширили пам’ятки «Роль батьків в підготовці молоді до свідомого вибору професії в сучасних умовах».
Під час Тижня профорієнтації проведені презентації новинок інформаційно-довідкової, методичної літератури, створено відповідний куточок в бібліотеці, поновлено та доповнено стенд з профорієнтації тощо.
Σχόλια