top of page
Пошук
Фото автораРоман Середюк

Тиждень природничих наук«Пізнаємо світ разом»

Згідно «Плану роботи Річицького ліцею на 2022 – 2023 н.р.» з 13 по 20 лютого 2023 року в школі проходив тиждень природничих наук під девізом:



"Яка Земля чарівна – просто диво!

Ми ж люди на планеті голубій!

Живімо тут комфортно і щасливо,

І тільки шкоди не завдаймо їй»

Завдання тижня - підвищити інтерес до наук природничого циклу, формувати пізнавальні здібності, сприяти творчому розвитку особистості, вчити дітей застосовувати свої знання і вміння, відстоювати свою точку зору.

1. Географічне свято « Посвята в юні географи» (6 клас) ,

Ми, юні географи,

Перед лицем географічних наук

І своїх товаришів обіцяємо:

Завжди любити свою Батьківщину,

Поважати науку Географію,

Берегти і любити природу,

Пізнавати свій край.

І докласти всіх знань,

Щоб зробити його ще кращим.

2. Захоплююче та цікаво проведено конкурсно-розважальне шоу «Любов з першого погляду до … Географії» (10 -11класи). В ході змагань учасники мали змогу продемонструвати свою ерудованість, кмітливість та знання географії світу, а також ознайомитися з традиціями святкування Дня Святого Валентина в різних країнах світу. Найерудованішою парою було визначено - Савлук Ольгу (ученицю 10-А класу) та Сморжука Костянтина (учня 11-Б класу).

3. До Дня Єднання була проведена гра-вікторина «Я і Україна», завданням якої було перевірити і закріпити знання, одержані в процесі вивчення географії; формувати вміння працювати в колективі, приймати спільні рішення; розвивати логічне мислення, пам'ять, кмітливість, активність; виховувати волю до перемоги;

4. Інтелектуальна гра “Моя професія - географ” була проведена для учнів 9 класу. Метою якої стало узагальнення знань про особливості природи України в ігровій формі, вміння працювати в групі, відстоювати свої думки; виховання любові до рідного краю, його природи, історії, народу. Дві команди «Жовті» (дівчата) та «Сині» (хлопці) взяли активну участь у розв’язанні поставлених завдань. Під час яких повторили географічну номенклатуру, активізували вміння працювати з фізичною та адміністративною картами України. Перемогу здобула команда дівчат.

5. Активно долучилися до тижня географії і п’ятикласники , які поглибили й закріпили здобуті знання у подорожі-грі «Із веселим пінгвіном». Гра дозволила дітям розширити пізнавальний інтерес, сприяла розвитку кмітливості, ерудиції та логіки. Свою креативність та творчість проявили учасники під час виконання “Наукових забав” виготовивши моделі клітин рослин та тварин.

Усний журнал «Чудеса на Землі» було проведено для тих, хто цікавиться географією та любить поринути у незвичайний світ цікавого. Діти з захопленням ознайомилися з чудесами нашої планети та застосували свої здобуті знання на практиці взявши участь в географічна мозаїці «Сім чудес України». Складаючи пазли на інтерактивній платформі, відшукали та розпізнали “Сім чудес України”.

8. У конкурсі ерудитів на звання «Найрозумніший географ» змагалися кращі знавці географії 7 класу. Перемогу здобув Сільчук Антон.

9. Учні 10-А підготували флешмоб країн, які найбільше допомагають Україні в боротьбі з агресором. Для цього вони намалювали на вікнах ліцею прапори країн та створили плакат “ Зброя, яку надають країни для України”.

10. Година цікавої хімії у п'ятих класах заворожила молодших школярів своїми дивовижними експериментами. Здобувачі освіти із задоволенням виконували досліди (малюнки на молоці). Оцінили результати своєї роботи та зробили висновки.

11. З метою поширення толерантного ставлення до друзів наших менших з учнями сьомого класу було проведено фотоконкурс «Тварини в нашому житті»

12. Вікторина «Юні хіміки»- семикласники поділилися на дві команди та по черзі відповідали на запитання. Перемогла команда «Алхіміки».

13. Підготувавши коротку відео-інструкцію учням ліцею було запропоновано виготовити свічки за старовинним рецептом. Діти набули навичок корисних для сучасних умов життя.

14. «Небезпечна побутова хімія» за допомогою дослідів восьмий клас оцінив ризики для здоров'я вживаючи та використовуючи отруйні миючі засоби, їжі швидкого приготування та газованих напоїв.

15.Учні 9-11 класів виготовили екологічні комікси та грали у різноманітні хімічні ігри за допомогою дидактичних карток.

16. Вивчаючи вуглеводи у десятих класах діти разом з учителем створили ментальну карту за темою уроку, що допомомагає кращому засвоєнню матеріалу.

17. Квест «Любителі природи» допоміг учням оцінити екологічні наслідки паводка на території Річицького старостинського округу.

18. Сільчук Антон презентував проєкт «Рециклінг пластику»,тим самим зацікавив ліцеїстів у актуальній проблемі сучасного накопичення пластику.

Тиждень виявився насиченим, цікавим, довів, що природничі науки корисні у сучасному світі і захоплюють своїми цікавими фактами, професіями та відкриттями.





12 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page