Предмет математики настільки серйозний, що не треба нехтувати можливістю зробити його цікавим.
Блез Паскаль
З метою залучення учнів до активної пізнавальної діяльності, розширення їхнього математичного кругозору, пробудження в учнів інтересу до математики з 6 березня по 10 березня 2023 року в школі пройшов Тиждень математики. На кожен день тижня сплановано математичні заходи
Тиждень розпочався урочистою лінійкою, на якій учні познайомились з планом заходів тижня математики. Протягом тижня учні школи виконували цікаві завдання з математики: розгадували ребуси, кросворди, розв’язували задачі. Цікавою виявилася для учнів 6 класу "Математична вікторина". Діти отримали емоційно-позитивний заряд. Кожен із них, враховуючи свої індивідуальні особливості та інтереси, міг працювати із захопленням. Під час заходу учні дізналися багато цікавого, нового і корисного з математики. У цій грі перемогу здобув учень 6 класу Кіпень Артем. Також цікавою була математична розмальовка «Цілі та раціональні числа» для учнів 6 класу. Найкраща робота була у Костючик Валерії. Із захопленням учні 7 класу розв’язували завдання з математики, щоб допомогти воїнам ЗСУ вигнати русню з нашої країни.При розв’язуванні квадратних рівнянь учні 8 класу дізналися 12 цитат Шевченка, що піднімають бойовий дух українців. Урок присвячений 209 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.Учні 9 класу на уроці розв’язували цікаві завдання літературного, історичного і практичного змісту використовуючи арифметичну прогресіюЦікавою була презентація «Таємниці усного рахунку» Ті, хто в школі ставиться до уроків математики із зневагою,напевно, хоча б кілька разів у житті бували в незручній ситуації. Як порахувати суму платежу, здачу в магазині?Якщо знати пару простих прийомів, то це займає буквально секунду. А вже під час контрольної роботи знання правил швидкогорахунку заощаджує час. В «Математичному турнірі» зустрілися команди 10 класів.Кожна команда пройшла маршрут, на якому діти зустрілись з різними випробуваннями в області математики. Учні проявили свої знання, вміння мислити логічно. Тим часом вболівальники кожної команди, розв’язуючи логічні головоломки, заробляли додаткові бали своїм командам. Тож в нелегкій боротьбі, з невеликим розривом, перемогла команда 10-А класу .
Завершено тиждень урочистою лінійкою, на якій підведено підсумки тижня, нагороджено переможців.
Проведення інтелектуальних ігор, розваг, конкурсів сприяло удосконаленню й урізноманітненню розумової діяльності учнів: уяви, спостережливості, розвивало їхні важливі якості мислення: логічність, здатність до абстрагування, порівняння. Ми переконалися, що будь-яка діяльність дитини буде успішною тоді, коли вона здійснюється без примусу і дарує радість відчути себе переможцем, творцем.
Commentaires