27 жовтня відзначається День української писемності та мови, який є важливою подією в культурному житті України. Свято спрямоване на усвідомлення важливості української мови як основи національної самобутності.
День української писемності та мови започатковано у 1997 році указом тодішнього президента Леоніда Кучми. Свято створене на підтримку ініціативи громадських організацій і припадає на день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. До 2023 році День української писемності та мови відзначався щорічно 9 листопада.
Однак 28 липня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати свята з 9 листопада на 27 жовтня. Це пов'язане з переходом на новоюліанський календар, оскільки День української писемності та мови встановлено до дня памʼяті Преподобного Нестора-Літописця.
Напередодні свята було огрганізовано міжнародний конкурс з української мови імені П. Яцика для здобувачів освіти 3-11 класів.
Метою конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.
Також здобувачі освіти та педагоги Річицького ліцею долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності-2024.
Українська мова. Створена, щоб говорити про кохання. Складається з приголосних, голосних та ніжності.
Мова, що тримається на любові і передає любов. Мова червоної рути і червоної калини. Мова сильних та чуйних, тривожних та ніжних. Не мова, а кровоносна система любові. Дихати українською — як освідчуватись. Сміятися українською — освічувати собою все навколо.
Українська мова — як мед: солодка, квіткова, корисна для здоровʼя. Лагідна і сильна, не мова, а ціла музична система.
Читай українською. Кохай українською. Мрій та дій українською. І українська переможе.
Це — наша мова любові.
Comments