21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Історія Дня гідності та свободи бере свій початок у 2005 році. Тоді президент України Віктор Ющенко 22 листопада заснував День свободи – в честь Помаранчевої революції.
Це свято проіснувало кілька років і вже у 2011 президент-втікач Віктор Янукович скасовував його. Натомість він заснував День соборності та свободи, яке відзначалося 22 січня.
Згодом 13 листопада 2014 року свято відновилося. Тодішній президент України Петро Порошенко своїм указом установив відзначати День гідності і свободи щорічно 21 листопада. «З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору», – йдеться в указі.
Саме цього дня ми вшановуємо мужність і незламність наших співвітчизників, які стали на захист своїх прав і свобод, відстояли європейські цінності та продемонстрували світові силу українського духу. І сьогодні, коли наша країна мужньо протистоїть агресору, значення цього свята особливо велике. Адже саме завдяки єдності і незламності ми можемо подолати будь-які виклики.
Comments