2023-2024 навчальний рік
-
Демонстраційні варіанти предметних тестів — складників національного мультипредметного тесту (НМТ):https://testportal.gov.ua/demonstratsijni-varianty-nmt-2024/
-
Випускники 9 і 11 класів не складатимуть державну підсумкову атестацію в 2024 році.
-
в 2024 році учні будуть складати 3 обовʼязкові предмети:
-
українську мову;
-
історію України;
-
математику.
-
Ще один предмет майбутні абітурієнти зможуть обрати самостійно. Зокрема, серед варіантів:
-
українська література (для філологічних спеціальностей),
-
іноземна мова,
-
біологія,
-
фізика,
-
хімія,
-
географія.
-
всі 4 предмети учні й учениці складатимуть в 1 день, а розклад тестування виглядатиме приблизно так:
-
60 хвилин – українська мова;
-
60 хвилин – математика;
-
перерва до 20 хвилин (точну інформацію про перерву нададуть пізніше);
-
60 хвилин – історія;
-
60 хвилин – предмет на вибір.
2022/2023 навчальний рік
-
5 червня 2023 стартувала основна сесія національного мультипредметного тесту у 2023 році. Триватиме до 23 червня.
-
З міркувань безпеки місць проведення тестування на території нашої держави не повідомляють. Учасників мультитесту також просять не розголошувати часу й місця тестування.
-
Тестування відбуватиметься у дві зміни: перша – з 10:00, друга – з 15:00 за київським часом у всіх країнах, окрім США та Канади. В усіх містах США та Канади НМТ стартуватиме о 18:00 за Києвом, тобто о 08:00 – у Сакраменто, о 09:00 – в Едмонтоні, о 10:00 – у Х'юстоні, об 11:00 – у Детройті, Нью-Йорку та Торонто, о 12:00 – у Монктоні.
-
Пускатимуть учасників тестування в екзаменаційні центри за 30 хвилин і припинять за 10 хвилин до початку тестування. Ви також маєте пред'явити сертифікат учасника НМТ та паспорт. Також бажано мати із собою видруковане запрошення. Можете взяти і ручку та пляшку води. Паперові чернетки учасники отримають в аудиторії
-
Під час проходження НМТ учасникам радять уважно послухати промову інструктора.
-
Не варто брати із собою заборонені предмети.
-
Якщо ви з поважних причин не зможе взяти участі в основній сесії НМТ, можете подати заяву протягом трьох днів для участі в сесії додатковій. Запізнення поважною причиною не є
Розпочався додатковий період реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті 2023 року.
Додатковий період триватиме протягом 5-12 червня, повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.
"Зауважимо, що додатковий період реєстрації передбачений лише для тих, хто реєструвався в основний період, але отримав відмову, та тих, хто не зміг із поважних причин вчасно зареєструватися", – кажуть у відомстві.
Також у цей період здійснюють реєстрацію людей, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань/слідчих ізоляторах.
Реєстрацію здійснюватимуть за допомогою спеціального сервісу, який використовувася під час основного періоду.
Головне про проведення НМТ 2023 року
-
Міністерством освіти і науки разом з Українським центром оцінювання якості освіти презентована модель проведення національного мультипредметного тесту, за результатами якого відбуватиметься конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2023 році.
Для вступу на бакалаврський або медичний магістерський рівні вищої освіти абітурієнтам потрібно буде отримати результати національного мультипредметного тесту.
Кількість предметів НМТ
НМТ міститиме три блоки завдань. Два – обов’язкові, третій – на вибір вступника.
Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика. Предметами на вибір є історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Час на виконання НМТ
НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин.
Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше працювати над блоком з предмета на вибір або навпаки.
Результати НМТ
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок.
Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.
Коефіцієнти та пороги НМТ
Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.
Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.
Реєстрація на НМТ
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на кожному з етапів реєстрації.
Кількість сесій НМТ
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Проведення НМТ в Україні та за кордоном
НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах, створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
-
Міністерством освіти і науки офіційно підтверджено, що учні 4 та 9 класів в 2023 році будуть звільнені від проходження державної підсумкової атестації.Міністерство освіти і науки України повідомляє, що набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 11 січня 2023 року № 19 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 січня 2023 року за № 167/39223.
-
В Україні школярі не складатимуть Державну підсумкову атестацію (ДПА) у 2023 році.
Випускники закладів середньої освіти замість ДПА складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ).
Раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомляв, що реєстрація на НМТ стартує у квітні 2023 року.
Тестування вступників мають відбутися у червні-липні 2023 року у межах основної та додаткової сесій.
Для вступу до вишів 2023-го можна буде використовувати результати:
-
НМТ 2023 року;
-
НМТ 2022 року;
-
ЗНО 2020 – 2021 років.
Як відомо, через неможливість повноцінного нормального навчання школярів під час війни та блекауту у парламенті зареєстрували законопроєкт, згідно з яким пропонується зробити обовʼязковими предметами національного мультипредметного тесту (НМТ) лише українську мову та математику, а інші два предмети дозволити обирати учасникам НМТ на вибір.
Нагадаємо, МОН підготувало проєкт Порядку прийому на навчання до вишів наступного року. Нововведеням проведення вступної кампанії наступного року стане збільшення кількості обов’язкових предметів на НМТ (українська мова, математика, історія України та одна з чотирьох іноземних мов).
До уваги випускників 2022 року!!!
-
У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:
-
з української мови,
-
з математики,
-
з історії України.
Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:
-
«Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
-
«Лексикологія. Фразеологія»;
-
«Будова слова. Словотвір»;
-
«Морфологія»;
-
«Синтаксис»;
-
«Стилістика»;
-
«Розвиток мовлення
-
Яка структура блоку НМТ з української мови?
Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
-
15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
-
5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»). Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?
-
Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?
-
Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:
«Числа і вирази»;
«Рівняння, нерівності і їх системи»;
«Функції»;
«Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
«Планіметрія»;
«Стереометрія».
Яка структура блоку НМТ з математики?
Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:
-
14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
-
4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
-
2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?
Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з історії України?
Як у випадку з іншими складниками мультитесту, зміст завдань блоку з історії України відповідатиме чинній програмі ЗНО з історії України. Ця частина охоплює теми, вивчення яких передбачено у шкільному курсі історії України, а саме:
-
Україна в роки Першої світової війни;
-
Початок Української революції;
-
Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
-
Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
-
Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
-
Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;
-
Україна в роки Другої світової війни;
-
Україна в перші повоєнні роки;
-
Україна в умовах десталінізації;
-
Україна в період загострення кризи радянської системи;
-
Відновлення незалежності України;
-
Становлення України як незалежної держави;
-
Творення нової України.
-
УЦОЯО звертає увагу на те, що в цьому блоці будуть завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.». Тобто діти працювати лише з темами, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.
Яка структура блоку НМТ з історії України?
-
Усього в блоці НМТ з історії України буде 20 завдань, серед яких:
-
15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
-
5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з історії України?
-
Завдання з історії України оцінюватимуть відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.
-
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) діти знатимуть після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
-
Термін реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті, який запроваджено у 2022 році на заміну ЗНО, продовжено до 19 квітня. Таке рішення ухвалили в Міністерстві освіти та науки.
-
В Україні спростили зовнішнє незалежне оцінювання та скасували державну атестацію. Відповідний законопроєкт № 7132 ухвалила Верховна рада 24 березня. Згідно законопроєкту: випускники шкіл у 2022 році звільняються від проходження державної підсумкової атестації; вступна кампанія у виші проходитиме за спеціальною процедурою без використання результатів ЗНО. Зазначається, що порядок вступу до закладів фахової передвищої та вищої освіти невдовзі має затвердити Міністерство освіти та науки України. Абітурієнтам можуть запропонувати мультипредментний онлайн-тест з трьох предметів: української мови, історії України та математики. Тест абітурієнти мають проходити в безпечних місцях у липні 2022 року.
-
Через ситуацію в Україні, яка потерпає від брутальної, відкритої та широкомасштабної агресії Російської Федерації, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ, яким звільнено від проходження Державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році. "Такі дії вимушені, адже головне сьогодні – це збереження здоров’я та життя учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану", – зазначив Сергій Шкарлет.
-
Проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання 19 і 26 березня скасовано. Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.
-
До уваги майбутніх учасників та учасниць ЗНО 2022, їхніх батьків та вчителів! 26.01.2022 о 15.00 на на YouTube каналі Українського центру оцінювання якості освіти директор Валерій Бойко розкаже, як зареєструватися для участі в ЗНО і в які терміни, які обов’язкові предмети ДПА, на що варто звернути увагу під час реєстрації кожній категорії учасників. Запрошуємо до перегляду: https://www.youtube.com/channel/UC_lBjusi7MNzxjQhtNSH_jw/videos
-
Корисно для майбутніх абітурієнтів!!! Путівник учасника ЗНО – це справжній довідник, який дасть відповідь на будь-яке запитання, що може виникнути до, під час, або після тестування. У ньому зібрано всю потрібну інформацію, яка для зручності так і згрупована – за форматом «запитання ‒ відповіді». Для того щоб полегшити пошук потрібної сторінки на сайті, текст у путівнику залінкований. А для поціновувачів різноманітних гаджетів є QR-коди. Тож ви легко зорієнтуєтеся в часі та інформаційному просторі. Завантажити путівник у форматі PDF.
-
Корисно про Підсумки ЗНО 2021 тут
ЗНО-2022
Наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року № 1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.
Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.
До 29 квітня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:
фізика - 23 травня
хімія - 26 травня
українська мова, українська мова і література - 31 травня
математика, математика (завдання рівня стандарту) - 3 червня
іспанська мова, німецька мова, французька мови - 6 червня
англійська мова - 7 червня
історія України - 10 червня
географія - 14 червня
біологія - 17 червня
Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2022 року.
У 2021 році державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів проводитись не буде. Наказ тут.
У 2020 році державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів проводитись не буде.
Поради батькам учнів щодо складання державної підсумкової атестації
Корисна нотатка Поради учням щодо складання державної підсумкової атестації
Наказ про затвердження завдань на ДПА у 4 та 9 класах
Наказ про результати проведення державної підсумкової атестації в 4-х класах
Наказ про результати проведення державної підсумкової атестації у 9-ому класі
Наказ про підсумки проведення державної підсумкової атестації в 11-их класах
ПРОТОКОЛ Про розгляд атестаційних матеріалів на ДПА у 4, 9 класах у 2016-2017 н.р.
ПРОТОКОЛ Про проведення державної підсумкової атестації в 11-х та 9 класах та вибір предмета на ДПА